Kullanım Koşulları

Şartlar ve koşullar

ReadyCashCard Terms and Conditions
Version: January, 2013

1. Genel Hükümler

1.1 ReadyCashCard'ı bu belgenin koşullarına uygun olarak kullanmanız gerektiğinden, lütfen bu Hüküm ve Koşulları dikkatle okuyun. Bu Hüküm ve Koşullar, sizinle aranızdaki sözleşme ilişkisini düzenler.

1.2 ReadyCashCard'ınız, merkezi Mete Adanır Caddesi Girne, KKTC'de bulunan RCC Payment Systems LTD tarafından düzenlenir ve işletilir. (Şirket Sicil No:).

1.3 ReadyCashCard'ı satın alarak veya kullanarak, bu Hüküm ve Koşullara bağlı kalmayı kabul edersiniz.

1.4 Makul bir şekilde gerekli görürsek, bu Şartlar ve Koşulları değiştirebiliriz. Bu durumda, değişikliklerin yürürlüğe girmesinden 1 ay önce bildirimde bulunuruz. Tüm bildirimler ve değişiklikler www.readycashcard.com ("Web Sitesi") adresinde yayınlanmaktadır. Bu bildirimlere ve değişikliklere Web Sitesinde yayınlandıktan sonraki 1 ay içinde itiraz etmiyorsanız, bu değişiklikleri onayladığınız ve ilgili değişikliklerin sizinle aramızdaki sözleşmenin geçerli bir bölümünü oluşturduğu varsayılır. Böyle bir değişikliğin sizi olumsuz etkilemesi durumunda, aramızdaki sözleşmeyi derhal feshetme hakkını saklı tutarsınız. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Bölüm 6'ya (Fesih) başvurun. Bu şartların varlığında sizden herhangi bir Bakiye İade Ücreti talep edilmeyecektir.

1.5 Satış Noktası Satıcıları (aşağıdaki bölüm 3'e bakın) Bir ReadyCashCard satın alırken, Şartlar ve Koşullarımızın bir kopyasını alırsınız. Bu Şartlar ve Koşulları istediğiniz zaman Web sitemizden indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

2. Harç

2.1. Web sitesindeki bakiye ve hesap bilgilerini kontrol etmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ancak, aşağıdaki ücretler geçerlidir:

2.1.1 Madde 4.7 ve 4.8'de belirtildiği üzere Denge Güncelleme / İşlem Kayıtları: ÜCRETSİZ

2.1.2 ReadyCashCard'ın Madde 8.6'da belirtildiği gibi yeniden düzenlenmesi: ÜCRETSİZ

2.1.3 Bölüm 5'e göre Denge İade Ücreti: 10 TL (% 18 KDV dahil)
Bakiye İade Ücreti doğrudan ReadyCashCard'ın bakiyesinden tahsil edilir.

2.1.4 Aylık Hizmet Ücreti: Satın aldıktan sonra 12 ay boyunca ÜCRETSİZ, ardından ayda 5 TL (% 18 KDV dahil).
Bu ücret doğrudan ReadyCashCard bakiyenizden alınır.

2.1.5 Alım satım hacminin sırasıyla 7.2:% 4 ve% 6'sına göre döviz kuru ek ücreti.

2.2. Yeni bir tarife uygulamaya veya herhangi bir ücreti artırmaya karar verilirse, bu değişiklik yürürlüğe girmeden en az 1 ay önce Web sitesinde yayınlanacaktır. Bu durumda, 1 ay içinde itiraz etme ve aramızdaki sözleşmeyi derhal feshetme hakkına sahipsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Bölüm 6'ya (Fesih) başvurun. Bu şartların varlığında sizden herhangi bir Bakiye İade Ücreti talep edilmeyecektir. Bu değişikliklere Web Sitesinde yayınlandıktan sonraki 1 ay içinde itiraz etmiyorsanız, bu değişiklikleri onayladığınız ve sizinle aramızdaki sözleşmenin geçerli bir bölümünü oluşturduğu varsayılır.

3. ReadyCash Kart Satın Alma

3.1 ReadyCashCard'ı satın alabileceğiniz belirli Satış Noktalarıyla (“Bayi”) iletişime geçiyoruz. En yakın Bayi bilgilerini Web sitesinde bulabilirsiniz.

3.2 ReadyCashCard'ı yalnızca bayiden (“Kart Değeri”) Bayilerden satın aldığınız miktarın ödenmesi halinde satın alabilirsiniz.

3.3 Her ReadyCashCard'ın bir Kişisel Kimlik Numarası ("kart numarası") vardır. ReadyCashCard'ı satın aldığınızda, Bayiler size diğer bilgilerle birlikte kart numarasını elektronik biçimde göndereceklerdir ve bu belgeyi depolama amacıyla yazdırmalısınız. Her ReadyCashCard, satın alma tarihinden itibaren süresiz olarak geçerlidir. Sizinle aramızdaki sözleşme de belirsizdir.

4. ReadyCash Kartını Kullanma

4.1 ReadyCashCard'ı, ödemeyi ödeme aracı olarak kabul eden çevrimiçi satıcılar ve servis sağlayıcılarla (“Çevrimiçi Mağazalar”) kullanabilirsiniz. Bir ReadyCashCard'ınız varsa, bu Çevrimiçi Mağazalardan ürün ve hizmet satın almak için kullanabilirsiniz.

4.2 ReadyCashCard'ınızı, Card Value ürün ve hizmetlerini satın almak istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

4.3 ReadyCashCard'ınızla ödeme yaparken, ReadyCashCard'ınızın kart numarasını girmeniz istenir.

4.4 kart numaranızı girer girmez, Online Mağaza'ya ReadyCashCard bakiyenizden ilgili ürün / hizmet ücretinin derhal tahsil edilmesi için geri dönülmez bir şekilde yetki verirsiniz. Aynı zamanda, fiyat tahsilatını ReadyCashCard'ınızdan işleme koyma ve ödemeyi Çevrimiçi Mağazaya yapma konusunda geri dönüşü olmayan bir şekilde yetkilendirdiniz.

4.5 ReadyCashCard aktarılabilir; yani, ReadyCashCard'ınızı bir Çevrimiçi Mağazada kullanması için başka birine verebilirsiniz.

4.6 ReadyCashCard'ın ticari amaçlarla yeniden satılması yasaktır.

4.7 ReadyCashCard bakiyenizi Web sitesinde istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

4.8 Her bir ReadyCashCard'ın işlem geçmişini istediğiniz zaman Web Sitesinde kontrol edebilirsiniz.

4.9 ReadyCashCard'ınızla herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, derhal e-posta ile bizi bilgilendirmelisiniz (info@readycashcard.com).

5. Bakiyeyi Geri Ödeme Hakkı

ReadyCashCard'ınızda kalan tutarın iadesi için her zaman istekte bulunabilirsiniz. Bunun için iade talebinizi info@readycashcard.com e-posta adresinden yapabilirsiniz. Bakiyenizde kalan tutarı iade edebilmek için, önce ReadyCashCard'ınızın seri numarasını, ReadyCashCard'ınızda kalan miktarı, tam adınızı, e-posta adresinizi ve irtibat telefonunuzu, okunabilir kopyayı aktarmanız gerekir resim kimliğiniz ve ReadyCashCard'ınızın okunabilir kopyası. hesap bilgilerinizi vermeniz gerekir. Yasal yükümlülüklerimize uymamız için, bakiye iade talebinizi işleme koymadan önce bize başka bilgiler vermenizi isteyebiliriz. Bakiye İade Ücreti aşağıdaki durumlarda geçerli olacaktır:

  • Sözleşme süresi dolmadan geri ödeme istenirse
  • Sözleşmenin süresi dolduktan sonra bir yıldan uzun bir süre geçtikten sonra geri ödeme istenirse.

6. Sonlandırma

6.1 Bölüm 5'e tabi olarak, bir ReadyCashCard satın alındıktan sonraki 14 gün içinde veya ReadyCashCard satın alındığı tarihten itibaren en geç 12 ay içinde sözleşmeyi herhangi bir zamanda, herhangi bir zamanda feshetme hakkına sahipsiniz. Bu Şartlar ve Koşullar uyarınca, sözleşmenin süresi boyunca sözleşmeyi feshetme hakkına da sahipsiniz ve Bölüm 5'e göre ReadyCashCard'ınızda kalan bakiyenin geri ödenmesini isteyebilirsiniz.

6.2 Bir ReadyCashCard'ı iptal ederseniz, ReadyCashCard'ın bir sonraki iş günü (Pazartesi - Cuma) kullanılmaması için bloke edilir. Ürünler ve hizmetler için harcadığınız paranın iadesi hakkınız olmayacaktır.

6.3 Bir ReadyCashCard'ı iptal ederseniz, yukarıdaki Bölüm 5 uyarınca tüm işlemler ve geçerli ücretler tahsil edildikten sonra kalan kullanılmayan miktar için size geri ödeme yapılacaktır.

6.4 ReadyCashCard kullanımıyla ilgili herhangi bir sahtekarlık veya kötüye kullanımdan şüphelenirsek, başka güvenlik endişelerimiz varsa veya yasalara uyursak, ReadyCashCard'ı engelleyebilir veya iptal edebilir ve aramızdaki sözleşmeyi feshedebiliriz. Bizimle iletişime geçip bu koşulların devam etmeyeceğine inanıyorsanız, yeni bir ReadyCashCard alacaksınız. Yeni hazırlanan ReadyCashCard'ın ReadyCashCard miktarı, sorunlu ReadyCashCard'ın bakiyesinden daha yüksekse, boşluğu kapatmak için bize ekstra ödeme yapmanız gerekir.

7. Para birimi

7.1 ReadyCashCard TL olarak verilir. Ürünler/hizmetler için başka bir para biriminde yapılan ödemeler, işlem tarihinde uygulanan kur üzerinden TL'ye çevrilir. Uygulanacak döviz kurları her gün Web sitemizde (Weblink: http://www.readycashcard.com/exchange) yayınlanır ve ödeme işlemi sırasında görüntülenir. İşlem sırasında kullanılan döviz kuru ve vadesi geçmiş tutar da gösterilir.

7.2 Para birimlerinden birinin EURO olduğu her bir çapraz para birimi işlemi için (Çevrimiçi Mağazadaki para birimi ReadyCashCard ile aynı değildir), işlem tutarının% 4'ü kadar genel döviz kuru ek ücreti uygulanır. Ancak, para birimlerinden birinin EURO olmadığı çapraz para işlemlerinde, işlem tutarının% 6'sı için genel döviz ek ücreti uygulanır.

8. Gerekli Bakım, Güvenlik ve Kart Numarasının Tutulması

8.1 ReadyCashCard'ınızın kart numarasını güvenli bir yerde saklamalı ve üçüncü tarafların yetkisiz erişimlerine karşı korumalısınız. Kart numarasını izinsiz herhangi bir üçüncü tarafa vermeyin.

8.2 ReadyCashCard'ınızı kaybederseniz, yenisiyle değiştirilmeyecektir.

8.3 Lütfen, ReadyCashCard'ınız kaybolur veya çalınırsa, ReadyCashCard'ınızdaki paranın tamamını veya bir kısmını kaybedebileceğinizi unutmayın.

8.4 Herhangi bir ReadyCashCard işleminde usulsüzlük olduğuna inanıyorsanız, hesap işleminin gerçekleştiği tarihten itibaren 13 ayı geçmemesi koşuluyla, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin. ReadyCashCard'ınızın çalındığına inanıyorsanız, derhal bizi bilgilendirmelisiniz. Her iki durumda da, ReadyCashCard'da kalan bakiyeyi engellemek için bizimle ana sayfamızdaki telefon numarası veya e-posta (info@readycashcard.com) ile iletişime geçmelisiniz. ReadyCashCard'ı engelleyebilmemiz için kart numarasını bize vermelisiniz. Bir ReadyCashCard'ın başarıyla engellenmesi için, bildirim anından kötüye kullanım / hırsızlık olayına kadar bir iş günü sürebilir.

8.5 Sizinle ilgili herhangi bir sahtekarlık, kasıtlı veya ihmalkar davranış şüphemiz olmadığı ve talebiniz yukarıdaki madde 8.4'te belirtilen süre içinde yapılmadığı sürece, araştırmamıza konu olan tutar için yeni bir ReadyCashCard verilecektir.

8.6 Size yeni bir ReadyCashCard vermeden önce, çalıntı / istismar edilmiş ReadyCashCard'ın satın alındığına dair bize kanıt sağlamanız gerekir. Çalınan bir ReadyCashCard durumunda, bize polis tarafından verilen suç takip numarasını veya rapor hakkında bilgi vermeniz de gerekebilir. Engellenen ReadyCashCard'ın Kart Tutarı ile yeni düzenlenen ReadyCashCard Kart Değeri arasındaki fark sizin tarafınızdan karşılanır.

9. Şikayetler

ReadyCashCard veya hizmetlerimizle ilgili herhangi bir sorundan memnun değilseniz, lütfen info@readycashcard.com adresinden e-posta yoluyla bu sorunu bizimle paylaşın; sizin için bu durumu araştıralım. Yaptığınız her şikayet hızlı ve adil bir şekilde değerlendirilecektir.

10. Satıcılarla Anlaşmazlıklar

10.1 ReadyCashCard ile yaptığınız alışverişlerle ilgili herhangi bir anlaşmazlığınız varsa, bunu Çevrimiçi Mağaza ile çözmelisiniz. ReadyCashCard ile satın aldığınız ürün ve hizmetlerden kalite, güvenlik, yasalara uygunluk ve diğer yönlerden sorumlu değiliz.

10.2 Lütfen ReadyCashCard'ınızı herhangi bir satın alma işlemi için kullandığınızda, durduramayacağımızı unutmayın.

11. Sorumluluk

11.1 Kusurumuzun neden olduğu herhangi bir durumdan etkileniyorsanız, sadece doğrudan neden olduğumuz kayıplardan, ReadyCashCard'ınızdaki maksimum bakiye ve diğer kayıplara (örneğin itibar kaybı) kadar sorumlu olacağız.

11.2 Hileli bir şekilde hareket ettiyseniz veya bu Hüküm ve Koşullara uygun olarak ReadyCashCard kullanmıyorsanız, ReadyCashCard'da meydana gelebilecek kayıplardan siz sorumlusunuz. Makul bir dikkat göstermeden hareket ederseniz, bir kayıp yaşarsanız da yükümlü olacaksınız.

11.3 Herhangi bir Çevrimiçi Mağazanın ReadyCashCard'daki bir işlemi reddetmesi veya onaylamaması için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmiyoruz.

11.4 Mücbir sebeplerden, kargaşadan, savaştan, doğal afetlerden veya sahip olmadığımız diğer nedenlerle karşılaşabileceğiniz herhangi bir kayıptan biz sorumlu değiliz.

11.5 ReadyCashCard sisteminin ve özellikle Bayilerin ve Çevrimiçi Mağazaların sürekli olarak kullanılabileceğini garanti etmiyoruz.

12. Veri koruması

Herhangi bir Bayiden bir ReadyCash Kartı satın aldığınızda veya kullandığınızda hiçbir kişisel veri toplamıyoruz. Kişisel veriler yalnızca Web sitemizde paylaştığınızda toplanır.

13. Sözleşme İlişkilerinin Devri

Web sitemizdeki bildirimimizden en az 1 ay önce sizi bilgilendirmiş olmamız koşuluyla, bu Şartlar ve Koşullar altındaki hak ve yükümlülüklerimizi başka bir şirkete istediğimiz zaman atayabiliriz. Atandığında hiçbir hak etkilenmez. Bu durumda, 1 ay içinde itiraz etme ve aramızdaki sözleşmeyi derhal feshetme hakkına sahipsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Bölüm 6'ya (Fesih) başvurun. Bu şartların varlığında sizden herhangi bir Bakiye İade Ücreti talep edilmeyecektir.

14. Uygulanabilir yasa

Bu Hüküm ve Koşullar'da aramızda meydana gelebilecek yasal işlemlerden KKTC Mahkemeleri yetkilidir. Aramızdaki tüm iletişim Türkçe olacaktır.